Artiklid

Juba täna jääb demograafiliste trendide tõttu tööturult puudu tuhandeid vajalike oskustega inimesi, kuid langeva sündimuse tõttu see mure üksnes süveneb. See tähendab, et iga maksumaksja peab tulevikus ülal pidama rohkem inimesi. See ei ole võimalik senisest tootlikumalt tegutsemata ja innovatsiooni panustamata ning inseneridel on selle juures kriitiline roll. Kui lisandväärtus kasvama ei hakka, tähendab see vähenenud heaolu või järjekordseid maksutõuse.

Haridus ja tööturg peaksid küll astuma ühte sammu, kuid tööturgu kaardistava OSKA andmetel ei suuda kõrgharidusõpe pea ühelgi insenerierialal tööjõuvajadust katta ning puudujääk on pikaajaline. Lähiaastail jääb tööstustes puudu 2/3 inseneridest.

Edasi loe: https://employers.ee/raul-aron-inseneride-puudus-on-lisaks-ettevotetele-eesti-riigi-heaolu-vaatest-poletav-probleem/

Kuigi palgakasv on olnud tänavu suur ning tuleval aastal terendavad kodulaenuvõtjatele madalamad intressid, sööb hinnakasv selle ära ja kokkuvõttes läheb inimeste toimetulek veelgi keerulisemaks.

Bigbanki peaökonomist Raul Eamets prognoosib, et tänavune hinnakasv, mis on olnud kõvasti suurem kui Euroopa Keskpanga eesmärk kaks protsenti, jätkub sama kiires tempos ka tuleval aastal. Eametsa sõnul võib aastane inflatsioon tänavu jääda 3,5 ja nelja protsendi vahele. Sinna kanti tuleb hinnakasv ilmselt ka järgmisel aastal. Hinnakasvule annavad hoogu juurde tuleval aastal rakenduvad maksutõusud.

Edasi loe: https://www.err.ee/1609545685/eksperdid-palgakasv-ja-laenumaksete-alanemine-hinnatousu-ei-kompenseeri

Töötaja küsib: Meie ettevõttes käidi töötajatele tervisekontrolli tegemas. Saime kätte ka tervisekontrolli otsused ja seoses sellega on küsimus, et kui otsusesse on kirjutatud, et  „Vajalik massaaž õlavöötmele ja seljale 10 korda“, siis kas see on tööandjale kohustuslik, st tööandja peab seda täitma ning selle eest tasuma?

Töötajate motiveerimine ja väärtustamine on oluline osa tööülesannetest, ent täpselt nagu liiga vähene tagasiside võib tekitada töötajates tunde, et neist ei hoolita, siis võib sama tunde tekitada ka sisutühjade kiidusõnade kasutamine. Hea juht ei viska kiituseid muuseas õhku selleks, et oma töötajatele meeldida, vaid annab konstruktiivset tagasisidet, mis aitab inimestel areneda, räägib Elisa suhtekorralduse valdkonna juht Marika Raiski.

Edasi loe: https://majandus.postimees.ee/8151110/elisa-suhtekorralduse-juht-tootaja-kiitmine-ei-saa-olla-muuseas-ohku-visatud-repliik

Töötajad soovivad teenida oma praegusel töökohal keskmiselt 2100 eurot kätte, mida on eelmise sügisega võrreldes 100 euro võrra rohkem, näitab värske küsitluse tulemus.

Edasi loe: https://www.aripaev.ee/uudised/2024/12/06/tootajad-soovivad-teenida-2100-eurot-katte